ΡΙΟ 2016 (8η ημέρα): Το πρόγραμμα των Ελλήνων

Σε έξι αθλήματα και συγκεκριμένα σε κολύμβηση, στίβο, μπότσια, τοξοβολία, ξιφασκία με αμαξίδιο και ιστιοπλοία, θα υπάρχει αύριο (Πέμπτη 15.9) ελληνική συμμετοχή.

Το πρόγραμμα των Ελλήνων την 8η ημέρα των 15ων Παραολυμπιακών Αγώνων Ρίο 2016:
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 
09:30 100μ Πεταλούδα Ανδρών S9 Σειρές / ΜΙΧΑΛΕΝΤΖΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 
09:44 100μ Πρόσθιο Ανδρών SΒ6 Σειρές / ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
11:24 50μ Ύπτιο Ανδρών S2 Σειρές / ΜΑΚΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ , ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
17:30 100μ Πεταλούδα Ανδρών S9 Τελικός 
17:43 100μ Πρόσθιο Ανδρών SΒ6 Τελικός  
18:34 200μ Ελεύθερο Ανδρών S3 Τελικός  / ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
19:44 50μ Ύπτιο Ανδρών S1 Τελικός  / ΤΑΜΠΑΞΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
19:52 50μ Ύπτιο Ανδρών S2 Τελικός 
20:00 50μ Ύπτιο Γυναικών S2 Τελικός  /ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 

ΣΤΙΒΟΣ 
11:38 400μ Ανδρών Τ44 Τελικός / ΣΕΪΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 

ΜΠΟΤΣΙΑ
10:00 BC3  Ατομικό ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  / Γρηγόρης Πολυχρονίδης
10:00 BC1  Ατομικό ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ / Παναγιώτης Σουλάνης
16:00 BC1  Ατομικό ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  
16:00 BC3  Ατομικό ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ 
12:30 Φάση «32» / ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ
15:00 Φάση «16»
17:00 Προημιτελικά
18:00 Ημιτελικά
18:30 Τελικοί

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
10:00 Ξίφος μονομαχίας ομαδικό - Ελλάδα-Γαλλία / ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΝΤΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
11:30 Ξίφος μονομαχίας ομαδικό - Ελλάδα-Βραζιλία / ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΝΤΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
13:00 Ημιτελικά
16:30 Τελικοί

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
12:05 Sonar 7η, 8 & 9η ιστιοδρομία / ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, ΑΡΓΥΡΗΣ ΝΟΤΑΡΟΓΛΟΥ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΛΕΞΑΣ

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΩΡΕΑΝ / CREDITS : Νίκος Καρανικόλας

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ