VIDEO Ευρωπαϊκό ποδοσφαίρου 5x5: Τελικός και άνοδος στην Α` κατηγορία για την Ελλάδα

Την παρουσία της στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 Β` κατηγορίας, εξασφάλισε η εθνική μας ομάδα, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Πολωνίας.

Παράλληλα, το συγκρότημα του Παναγιώτη Στεφανίδη, «καπάρωσε» από σήμερα και το ένα από τα δύο «εισιτήρια» που οδηγούν αυτόματα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Α` κατηγορίας που θα γίνει το 2022.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Δήμος Ζαχαρός, έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του δεύτερου ημιχρόνου.

Στον άλλο αγώνα της 2ης ημέρας, η Ρουμανία συνέτριψε 12-0 την Αλβανία. Ελλάδα και Ρουμανία θα βρεθούν αντιμέτωπες αύριο (27/9, 15:00).