fbpx

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γκολμπολ Β’ κατηγορίας: Στην Πορτογαλία οι Εθνικές ομάδες ανδρών-γυναικών

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γκολμπολ Β’ κατηγορίας: Στην Πορτογαλία οι Εθνικές ομάδες ανδρών-γυναικών

Από αύριο (Δευτέρα, 14/11) έως τις 19 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί στην πόλη Ματοσίνος, στην Πορτογαλία και στο  Centro de Desportos e Congressos, το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γκολμπολ Β’ κατηγορίας ανδρών και γυναικών. 

Ανάμεσα στις 17 εθνικές ομάδες (ανδρών και γυναικών) που θα αγωνιστούν βρίσκονται και οι Εθνικές ομάδες της χώρας μας, με στόχο να ανέβουν στην Α' Κατηγορία. 
 
Η κλήρωση 
Στην κλήρωση που έχει ήδη διεξαχθεί οι άνδρες έχουν χωριστεί σε δύο Ομίλους, με την Εθνική ομάδα να αγωνίζεται  στο Β’ όμιλο, ενώ οι επτά γυναικείες ομάδες αγωνίζονται σε έναν όμιλο. Τόσο οι άνδρες όσο και οι γυναίκες μπαίνουν στη «μάχη» την προσεχή Τρίτη (15/11) με αντιπάλους την Ισπανία και την Ιταλία, αντίστοιχα. Αναλυτικά η κλήρωση: 
Άνδρες
Α’ Όμιλος
Πορτογαλία, Βουλγαρία, Φινλανδία, Πολωνία, Δανία
Β’ Όμιλος
Ελλάδα, Ισπανία, Μ. Βρετανία, Σουηδία, Ισραήλ 
Γυναίκες
Πορτογαλία, Ουγγαρία, Φινλανδία, Ελλάδα, Ιταλία, Ουκρανία, Ισπανία
Το πρόγραμμα των αγώνων (σε ώρες Ελλάδος)
Δευτέρα 14 Νοεμβρίου
Γήπεδο 1
20:30 Τελετή έναρξης 
22:00 Πορτογαλία-Βουλγαρία (Α)
23:15 Πορτογαλία-Ιταλία (Γ) 
Τρίτη 15 Νοεμβρίου 
Γήπεδο 1-Άνδρες
12:00 Φινλανδία-Πολωνία 
13:10 Ελλάδα-Ισπανία 
14:20 Μ. Βρετανία-Σουηδία
15:30 Πορτογαλία-Φινλανδία 
16:40 Ισραήλ-Ισπανία 
17:50 Δανία-Βουλγαρία 
Γήπεδο 2-Γυναίκες 
12:00 Ουγγαρία-Φινλανδία 
13:10 Ελλάδα-Ιταλία 
14:20 Ουκρανία-Ισπανία 
16:40 Πορτογαλία-Ουκρανία 
17:50 Φινλανδία-Ιταλία 
19:00 Ισπανία-Ουγγαρία 
Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 
Γήπεδο 1-Άνδρες
12:00 Σουηδία-Ελλάδα 
13:10 Βουλγαρία-Πολωνία
14:20 Δανία-Πορτογαλία
15:30 Ισπανία-Μ. Βρετανία
16:40 Ισραήλ-Ελλάδα
17:50 Φινλανδία-Δανία
Γήπεδο 2-Γυναίκες
12:00 Πορτογαλία-Ισπανία
13:10 Φινλανδία-Ελλάδα
14:20 Ιταλία-Ουγγαρία
16:40 Ουκρανία-Φινλανδία
17:50 Ισπανία-Ελλάδα
Πέμπτη 17 Νοεμβρίου
Γήπεδο 1-Άνδρες
12:00 Σουηδία-Ισραήλ  
13:10 Ελλάδα-Μ. Βρετανία
15:30 Πολωνία-Δανία
16:40 Ισπανία-Σουηδία
17:50 Μ. Βρετανία-Ισραήλ 
19:00 Πολωνία-Πορτογαλία
Γήπεδο 2-Γυναίκες
12:00 Ουγγαρία-Πορτογαλία
13:10 Ισπανία-Φινλανδία
15:30 Ελλάδα-Ουκρανία
16:40 Φινλανδία-Πορτογαλία
17:50 Ιταλία-Ουκρανία
19:00 Ουγγαρία-Ελλάδα
Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 
Γήπεδο 1-Άνδρες
Προημιτελικά: 12:00 1A - 4B (1) 
Προημιτελικά: 13:15 2B - 3A (2) 
Προημιτελικά: 14:30 1B - 4A (3) 
Προημιτελικά: 15:45 1A - 4B (4) 
Ημιτελικά: 18:15 Νικητής 1 - Νικητής 2 
Ημιτελικά: 19:30 ΝΙκητής 3 - Νικητής 4 
Γήπεδο 2-Γυναίκες
12:00 Ιταλία-Ισπανία
13:15 Ουκρανία-Ουγγαρία
14:30 Ελλάδα-Πορτογαλία
Ημιτελικά:17:00 2ος – 3ος 
Ημιτελικά:18:15 1ος -4ος 
Σάββατο 19 Νοεμβρίου
Γήπεδο 1-Άνδρες
Θέσεις 5-8
12:00 Ηττημένος 1 - Ηττημένος 3 
13:15 Ηττημένος 2- Ηττημένος 4 
15:45 Χάλκινο μετάλλιο 
20:00 Τελικός 
Γυναίκες 
14:30 Χάλκινο μετάλλιο
18:00 Τελικός 
21:30 τελετή λήξης 
Γήπεδο 2 – Άνδρες
12:00 Θέσεις 9-10
15:45 Θέσεις 5-6
17:00 Θέσεις 7-8
Γυναίκες 
13:15 Θέσεις 5-6 
 
 

Χορηγός

Υποστηρικτής

Τα cookies μας διευκολύνουν να σας παρέχουμε τις υπηρεσίες μας. Με τη χρήση των υπηρεσιών μας επιτρέπετε να χρησιμοποιούμε cookies.