Πανελλήνιο ρεκόρ ο Γαλόγαυρος και 6η θέση στο Παγκόσμιο Γκραν Πρι του Σέτζιν

17361542 1465054273525418 2127460903830576924 n

Την έκτη θέση, την οποία φρόντισε να τη συνδυάσει και με νέο πανελλήνιο ρεκόρ, κατέλαβε ο Σωτήρης Γαλόγαυρος στο Παγκόσμιο Γκραν Πρι αεροβόλων όπλων που διεξήχθη στο Σέτζιν της Πολωνίας. Ο Έλληνας πρωταθλητής, ήταν πέμπτος στα προκριματικά του R1 10m STANDING MEN SH1, ενώ στον τελικό βρέθηκε στην 6η θέση με επίδοση 161.1 που αποτελεί νέο εθνικό ρεκόρ.

Περισσότερα

Κεραυνός και Όμηρος κατέκτησαν τους πανελλήνιους τίτλους σε άνδρες και γυναίκες αντίστοιχα

18156954 1516322831731895 3631055296299262942 n

Ο Κεραυνός στους άνδρες και ο Όμηρος στις γυναίκες, κατέκτησαν την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα γκόλμπολ. Μετά και την ολοκλήρωση της τρίτης φάσης που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Νέας Σμύρνης, ο Κεραυνός συγκέντρωσε 34 βαθμούς, έναντι 24 του Όμηρου και 22 του Ήφαιστου. Αντίστοιχα στις γυναίκες, ο Όμηρος έφτασε τους 51 βαθμούς, ενώ ακολούθησαν Ήφαιστος με 30 και Κεραυνός με 27.

Περισσότερα

Την 15η θέση στο αεροβόλο 10μ. R4 Standing Mixed SH2 κατέλαβε ο Κακοσαίος

kakosaios

H 15η θέση του Βαγγέλη Κακοσαίου, ήταν ότι καλύτερο είχε να επιδείξει η ελληνική σκοποβολή, μετά την ολοκλήρωση και της 2ης ημέρας στο Παγκόσμιο Γκραν Πρι που φιλοξενείται στο Σέτζιν της Πολωνίας.

Περισσότερα

Το Σαββατοκύριακο 27-28 Μαΐου το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου στο ΟΑΚΑ

Η ειδική προκήρυξη και η φόρμα δήλωσης συμμετοχής για τo Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου που θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο 27-28 Μαίου στο ΟΑΚΑ.

Περισσότερα

Με τη γ` φάση ολοκληρώνεται το επόμενο τριήμερο, το εφετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα γκόλμπολ

Goalball

Με την τρίτη και τελευταία φάση που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό της Νέας Σμύρνης, ολοκληρώνεται το επόμενο τριήμερο, το εφετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα γκόλμπολ ανδρών και γυναικών. Οι αγώνες θα εκκινήσουν αύριο στις 17:20 και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή στις 12:15 με τις απονομές.

Περισσότερα

Γαλόγαυρος και Κακοσαίος στο Παγκόσμιο Γκραν Πρι σκοποβολής του Σέτζιν

Galogauros

Δύο αθλητές του Τριπτόλεμου, οι Σωτηρης Γαλόγαυρος και Ευάγγελος Κακοσαίος, θα εκπροσωπήσουν την ελληνική σκοποβολή στο Παγκόσμιο Γκραν Πρι που θα διεξαχθεί στην πόλη Σέτζιν της Πολωνίας. Μαζί τους θα βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός προπονητής, Θεόδωρος Κοτταράς.

Περισσότερα

Ασημένιο μετάλλιο ο Γωνιάς στην κατηγορία BC4 στο Ευρωπαϊκό Όπεν της Ισπανίας

Marinos Gonias

Το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Όπεν μπότσια που διεξήχθη στην Ισπανία, κατέκτησε ο Μαρίνος Γωνιάς. Ο αθλητής του Τυρταίου, με απολογισμό τέσσερις νίκες σε έξι αγώνες, κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το δεύτερο μόλις μετάλλιο σε διεθνές τουρνουά στην κατηγορία BC4 στην ιστορία του ελληνικού μπότσια.

Περισσότερα

Ασημένιος ο Πρωτονοτάριος στο Γκραν Πρι της Τυνησίας

thumbnail 20170413 180216

Ο Λουκάς Πρωτονοτάριος, χάρισε στην Ελλάδα, ένα ακόμα μετάλλιο στο Γκραν Πρι στίβου που διεξήχθη στην Τυνησία. Ο Έλληνας πρωταθλητής, ήταν δεύτερος στα 100μ. κατηγορίας Τ35/Τ36, με επίδοση 13.76, ενώ στα 200μ. κατετάγη 5ος.

Περισσότερα

Χρυσά μετάλλια για Στεφανουδάκη και Κοροκίδα στην Τυνησία

STEFANOUDAKIS KOROKIDA

Νέες επιτυχίες για τα ελληνικά χρώματα στο Γκραν Πρι στίβου που φιλοξενείται στην Τύνιδα. Ο Μανώλης Στεφανουδάκης, λίγες ώρες μετά το χρυσό μετάλλιο στη σφαίρα, κατέκτησε την πρώτη θέση και στον ακοντισμό, την ίδια στιγμή που η Δήμητρα Κοροκίδα βρέθηκε στην κορυφή της σφαιροβολίας.

Περισσότερα

Χρυσός ο Στεφανουδάκης και στo Γκραν Πρι της Τύνιδας

13558684 1211409302223251 5953374787432783774 o

Το χρυσό μετάλλιο στη σφαιροβολία του Γκραν Πρι στίβου που φιλοξενείται στην Τύνιδα, κατέκτησε ο Μανώλης Στεφανουδάκης.

Περισσότερα

Ευρωπαϊκό Όπεν: Την τέταρτη θέση κατέλαβε η ελληνική ομάδα ζευγαριών BC4

17814327 10155425412559925 3969941067219323660 o

Την τέταρτη θέση στο αγώνισμα των ζευγαριών BC4 στο Ευρωπαϊκό Όπεν της Ισπανίας, κατέλαβε η ελληνική ομάδα μπότσια αποτελούμενη από τους Νίκο Βασίλι, Χρυσή Μόρφη Μέτζου και Μαρίνος Γονιάς.