Ασημένιος ο Πρωτονοτάριος στο Γκραν Πρι της Τυνησίας

thumbnail 20170413 180216

Ο Λουκάς Πρωτονοτάριος, χάρισε στην Ελλάδα, ένα ακόμα μετάλλιο στο Γκραν Πρι στίβου που διεξήχθη στην Τυνησία. Ο Έλληνας πρωταθλητής, ήταν δεύτερος στα 100μ. κατηγορίας Τ35/Τ36, με επίδοση 13.76, ενώ στα 200μ. κατετάγη 5ος.

Διαβάστε Περισσότερα

Χρυσά μετάλλια για Στεφανουδάκη και Κοροκίδα στην Τυνησία

STEFANOUDAKIS KOROKIDA

Νέες επιτυχίες για τα ελληνικά χρώματα στο Γκραν Πρι στίβου που φιλοξενείται στην Τύνιδα. Ο Μανώλης Στεφανουδάκης, λίγες ώρες μετά το χρυσό μετάλλιο στη σφαίρα, κατέκτησε την πρώτη θέση και στον ακοντισμό, την ίδια στιγμή που η Δήμητρα Κοροκίδα βρέθηκε στην κορυφή της σφαιροβολίας.

Μίτινγκ Sharjah: «Χρυσός» ο Στεφανουδάκης σε σφαίρα και ακόντιο, δύο μετάλλια ο Πρωτονοτάριος

manolis stefanoudakis

Τρία χρυσά μετάλλια και ένα ασημένιο, ήταν ο απολογισμός για τον ελληνικό στίβο στο διεθνές μίτινγκ Sharjah που διεξήχθη στο Ντουμπάι. Ο Μανώλης Στεφανουδάκης ήταν πρώτος τόσο στη σφαίρα όσο και στον ακοντισμό κατηγορίας F54, ενώ ο Λουκάς Ιωάννης Πρωτονοτάριος κατετάγη 1ος στα 200μ. Τ36 και δεύτερος στα 100μ. της ίδιας κατηγορίας.

9ο Fazza: Χρυσό μετάλλιο ο Στεφανουδάκης στη σφαίρα, τρίτος ο Πασσάς στο ακόντιο

«Ποδαρικό» στο 2017 με χρυσό μετάλλιο για τον Μανώλη Στεφανουδάκη. Ο «χρυσός» Παραολυμπιονίκης του Ρίο, βρέθηκε στην κορυφή της σφαιροβολίας, στην πρεμιέρα του 9ου διεθνούς τουρνουά στίβου Fazza που φιλοξενείται στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

Ο Στέργιος Σιούτης πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθώνιου Δρόμου

9633754658753564774

Ο Στέργιος Σιούτης του ΑΣΣΤΥ πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Μαραθώνιου Δρόμου που πραγματοποιήθηκε στην κλασσική διαδρομή παράλληλα με τον Αυθεντικό Μαραθώνιο. Ο Σιούτης με guide τον Ιωάννη Ψαρά, κάλυψε την απόσταση σε 3:58:44 και κατέκτησε την πρώτη θέση στην αγωνιστική κατηγορία Τ11. Την δεύτερη θέση στην ίδια κατηγορία πήρε ο Νικόλαος Τσατσακλάς (ΑΣΣΤΥ) με guide τον Γιώργο Καραθανάση με επίδοση 4:57:04.

Επτά αθλητές στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Μαραθώνιου Δρόμου

Sioutis

Επτά αθλητές από τέσσερα σωματεία θα συμμετέχουν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Μαραθώνιου Δρόμου ΑμεΑ, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13 Νοεμβρίου, παράλληλα με τον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας. Το πανελλήνιο πρωτάθλημα διοργανώνει η ΕΑΟΜ-ΑμεΑ σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ και την Οργανωτική Επιτροπή της Μαραθώνιας Διαδρομής.