Σαββατοκύριακο με πανελλήνιες διοργανώσεις σε ΟΑΚΑ και Ελευσίνα

COLAZ

Δύο πανελλήνιες διοργανώσεις της Εθνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρίες (ΕΑΟΜ-ΑμεΑ), οι πρώτες μέσα στο 2015, θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο σε ΟΑΚΑ και Ελευσίνα. Το Σάββατο, στο κλειστό ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ, θα διεξαχθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας, ενώ το Σαββατοκύριακο, στο σκοπευτήριο της Ελευσίνας, θα φιλοξενηθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα σκοποβολής.

Στη διοργάνωση της Ελευσίνας θα συμμετέχουν 37 αθλητές και αθλήτριες από οκτώ συλλόγους και συγκεκριμένα από Τριπτόλεμο, Ηρόδικο, Δόξα, Μ. Αλέξανδρο, Τάλω, Σπάρτακο, Αετούς Αθήνας και Ελπίδα Αιτωλοακαρνανίας.

Το πρόγραμμα:
Σάββατο 7 Φεβρουαρίου
09:00-10:15 Αεροβόλο Τουφέκι ανδρών R1 - SH1
09:00-09:50 Αεροβόλο Τουφέκι γυναικών R2 - SH1
10:20 Απονομές
11:40-12:15 Αεροβόλο Τουφέκι μεικτό α` σειρά R4 - SH2
12:40-13:55 Αεροβόλο Τουφέκι μεικτό β` σειρά R4 - SH2
12:40-13:30 Αεροβόλο Τουφέκι πρηνηδόν μεικτό R3 - SH1
14:05-15:20 Αεροβόλο Τουφέκι μεικτό τελικός R4 - SH2
15:30 Απονομές

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου
09:00-10:00 Αεροβόλο τουφέκι πρηνηδόν μεικτό α` σειρά R5 - SH2
10:30-11:45 Αεροβόλο πιστόλι ανδρών α` σειρά P1 - SH1
12:15-13:30 Αεροβόλο πιστόλι ανδρών β` σειρά P1 - SH1
12:15-13:05 Αεροβόλο πιστόλι γυναικών P2 - SH1
13:30-14:30 Αεροβόλο τουφέκι πρηνηδόν μεικτό τελικός R5 - SH2
15:00-16:15 Αεροβόλο πιστόλι ανδρών τελικός P1 - SH1
16:20 Απονομές

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας, θα συμμετέχουν 14 αθλητές και αθλήτριες από τέσσερις συλλόγους και συγκεκριμένα από Αετούς Αθήνας, Πήγασο Κυψέλης, Τάλω και Φοίνικα.

Το πρόγραμμα:
Σάββατο 7 Φεβρουαρίου
Πρωϊνή περίοδος
11:00 Tandem Sprint Ανδρών
11:30 Tandem Sprint Γυναικών
12:00 1χλμ κατηγορία C3
12:10 1χλμ κατηγορία C5
12:20 1χλμ κατηγορία Β ανδρών
12:35 1χλμ κατηγορία Β γυναικών
12:45 Tandem Sprint ανδρών (για 1η & 2η θέση)
13:00 Απονομές

Απογευματινή περίοδος
17:00 3χλμ ατομική καταδίωξη κατηγορία Β γυναικών
17:15 3χλμ ατομική καταδίωξη κατηγορία C3 ανδρών
17:25 4χλμ ατομική καταδίωξη κατηγορία C5 ανδρών
17:40 4χλμ ατομική καταδίωξη κατηγορία Β ανδρών
18:00 Σκρατς ανδρών κατηγορίες C5 & C3
18:30 Απονομές

 

Εκτύπωση

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ