Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το UCI C1 European Paracycling Cup «2020 Festos» στο Τυμπάκι

121340279 804394260363124 8174772179846931451 n

Με τον αγώνα δρόμου, ολοκληρώθηκε την Κυριακή στο αεροδρόμιο Τυμπακίου Κρήτης, το UCI C1 European Paracycling Cup «2020 Festos».

Τον αγώνα διοργάνωσε η Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρίες ΕΑΟΜ ΑμεΑ σε συνεργασία την παγκόσμια Ομοσπονδία Ποδηλασίας UCI και συνδιοργανώτγρια για ακόμη μια χρονιά την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο αλλά και το πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξήχθη παράλληλα:

UCI C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP FESTOS

ΑΝΔΡΕΣ
Tandem
1. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως) 2:08:54.134
2. Σωκράτης Διγκόλης/Γεώργιος Γκούντας (Ίωνας) -2γύροι
3. Ευάγγελος Μπαρλάς/Ιωάννης Τρίπιλας (Τάλως) -2γύροι

H5
1. Αθανάσιος Συρμας (Καστελάνοι) 2:21:03.417

Η3
1. Βάλτερ Αμπλινγκέρ (Αυστρία) 1:53:26.564
2. Αντώνης Παππάς (Ιωνας) -1γύροι
3. Νικόλαος Ρούσσος (Παναθηναϊκός) -5γύροι

C5
1. Σπυρίδων Μαρκουλάκης (Πήγασος) 2:14:58.694
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (Καστελάνοι) 2:23:14.150
3. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελάνοι) 2:23:14.487

C4
1. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί) 2:29:46.524
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 2:48:27.064

C3
1. Σόλων Παπαδόπουλος (Φοίνικας) 1:54:03.904
2. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ιωνας) 2:08:07.187
3. Βλάσιος Κάτσικας (Καστελάνοι) -3γύροι

C2
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Ηρόδικος) 1:25:05.794

Τ2
1. Τεοντορορ Μάτικαν (Ρουμανία) 56:11.560
2. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 59:06.894
3. Χαράλαμπος Καραμετσίδης (Ιωνας) 59:18.520

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Tandem
1. Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (Τάλως) 1:39:45.047
2. Αλεξάνδρα Ρούπα/Βασιλική Βούτζαλη (Ιωνας) -2γύροι

C4
1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως) 2:01:19.160

Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 1:13:15.634

Τ1
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 1:24:27.660

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΑΝΔΡΕΣ
Tandem
1. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως) 2:08:54.134
2. Ευάγγελος Μπαρλάς/Ιωάννης Τρίπιλας (Τάλως) -2γύροι
3. Γεώργιος Πετράκης/Ευάγγελος Κεχαγιάς (Αρίων) -2γύροι

H5
1. Αθανάσιος Συρμας (Καστελάνοι) 2:21:03.417

ID
1. Μιχάλης Τριομάτης (Αετοί Αθήνας) 28:07.263
2. Νικόλαος Παπαδομενάκης (Αρίων) 46:05.023

C5
1. Σπυρίδων Μαρκουλάκης (Πήγασος) 2:14:58.694
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (Καστελάνοι) 2:23:14.150
3. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελάνοι) 2:23:14.487

C4
1. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί) 2:29:46.524
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 2:48:27.064

C3
2. Βλάσιος Κάτσικας (Καστελάνοι) -3γύροι

Τ2
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 59:06.894

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Tandem
1. Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (Τάλως) 1:39:45.047

C4
1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως) 2:01:19.160

Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 1:13:15.634

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ