ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ Επιτυχημένο το πρώτο σκέλος (ατομική χρονομέτρηση) του UCI C1 European Paracycling Cup «2020 Festos» στο Τυμπάκι

121111587 1498400427214211 8968084217808760393 o

Με τον αγώνα ατομικής χρονομέτρησης, άνοιξε σήμερα στο αεροδρόμιο Τυμπακίου Κρήτης, το UCI C1 European Paracycling Cup «2020 Festos».

Τον αγώνα διοργανώνει η Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρίες ΕΑΟΜ ΑμεΑ σε συνεργασία την παγκόσμια Ομοσπονδία Ποδηλασίας UCI και συνδιοργανωτή για ακόμα μια χρονιά την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου.

Αύριο (Κυριακή) θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας δρόμου σε όλες τις κατηγορίες.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο αλλά και το πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξήχθη παράλληλα:

UCI C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP FESTOS

ΑΝΔΡΕΣ
Tandem
1. Σωκράτης Διγκόλης/Γεώργιος Γκούντας (Ίωνας) 29.42.660
2. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως) 29:51.426
3. Ευάγγελος Μπαρλάς/Ιωάννης Τρίπιλας (Τάλως) 32:38.090

C5
1. Νικόλαος Κυτταρης (Ιωνας) 37:14.857
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (Καστελάνοι) 38:29.976
3. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελάνοι) 38.33.217

C4
1. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί) 39:43.084
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 42.28.493

H5
1. Αθανάσιος Συρμας (Καστελάνοι) 35:45.903

H4
1. Ιωάννης Βασειάδης (Καστελάνοι) 2:14.000

Η3
1. Βάλτερ Αμπλινγκέρ (Αυστρία) 29:53.243
2. Νικόλαος Ρούσσος (Παναθηναϊκός) 1:02:08.143

C3
1. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ιωνας) 28:30.197
2. Βλάσιος Κάτσικας (Καστελάνοι) 49:02.110

C2
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Ηρόδικος) 19:24.654

Τ2
1. Τεοντορορ Μάτικαν (Ρουμανία) 25:14.120
2. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 28:10.466
3. Χαράλαμπος Καραμετσίδης (Ιωνας) 53:40.696

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Tandem
1. Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη 27:53.123
2. Αλεξάνδρα Ρούπα/Βασιλική Βούτζαλη (Ιωνας) 37:47.420

C4
1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως) 29:43.220

Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 37:38.880

Τ1
1. Κύνθια Νικολάου (Ιωνας) 37:35.097

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΑΝΔΡΕΣ
Tandem
1. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως) 29:34.363
2. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως) 29:51.426
3. Ευάγγελος Μπαρλάς/Ιωάννης Τρίπιλας (Τάλως) 32:38.090

C5
1. Σωτήριος Βαβαρούτσος (Καστελάνοι) 38:29.976
2. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελάνοι) 38.33.217
3. Σπυρίδων Μαρκουλάκης (Πήγασος) 41:30.080

C4
1. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί) 39:43.084
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 42.28.493

C3
1. Βλάσιος Κάτσικας (Καστελάνοι) 49:02.110

H5
1. Αθανάσιος Συρμας (Καστελάνοι) 35:45.903

H4
1. Ιωάννης Βασειάδης (Καστελάνοι) 2:14.000

Τ2
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 28:10.466

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Tandem
1. Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη 27:53.123

C4
1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως) 29:43.220

Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 37:38.880

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ