Πρωτιά του ΝΑΣ ΑμεΑ Τάλως στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου

57503004 1040305793023679 6643266284567920640 n

Ο ΝΑΣ ΑμεΑ Τάλως κατέκτησε την πρώτη θέση στον πίνακα των μεταλλίων του πανελλήνιου πρωταθλήματος ποδηλασίας δρόμου που διεξήχθη στο Τυμπάκι της Κρήτης.

Ο Τάλως κατέκτησε οκτώ χρυσά και οκτώ ασημένια μετάλλια, ενώ ακολούθησαν οι ΑΣ Ίωνας με οκτώ χρυσά και δύο ασημένια και ΑΣ ΑμεΑ Καστελλάνοι με έξι χρυσά, τρία ασημένια και πέντε χάλκινα μετάλλια.

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξήχθη παράλληλα με το FESTOS EUROPEAN C1 PARACYCLING CUP συμμετείχαν 53 αθλητές και αθλήτριες από 13 σωματεία.

Να θυμίσουμε ότι το FESTOS EUROPEAN C1 PARACYCLING CUP συνδιοργανώθηκε από την Περιφέρεια Κρήτης, της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου και την Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρίες.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
Ατομική Χρονομέτρηση
ΑΝΔΡΕΣ
Κατηγορία Β
1. Χρήστος Σανδαλάκης/Στυλιανός Καραγιάννης (Τάλως) 29,55
2. Ευάγγελος Μπαρλάς/Φώτιος Αντωναράκης (Τάλως) 30.59
3. Άλτιν Λέσι/Παναγιώτης Κωλέτας (ΑΣΑΜ Πειρατές) 40.21
Κατηγορία Β Youth
1. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως) 21.03
2. Γεώργιος Δασκαλάκης/Στυλιανός Βαρβεράκης (Τάλως) 23.55
Κατηγορία C5
1. Θεόδωρος Χριστοδούλου (Τάλως) 20.56
2. Σωτήρης Βαβαρούτσος (Καστελλάνοι) 26.18
3. Βασίλειος Καπασούρης (Καστελλάνοι) 30.18
Κατηγορία C4
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) 23.11
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελλάνοι) 28.00
3. Ιωάννης Γκουργκουλιάς (Αετοί Αθήνας) 28.49
Κατηγορία C3
1. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ίωνας) 30.40
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 37.57
3. Βλάσσιο Κάτσικας (Καστελλάνοι) 45.12
Κατηγορία C2
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Ηρόδικος) 20.06
Κατηγορία T1
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων) 25.12
2. Ευθύμιος Κλειτσογιάννης (Αργοναύτες) 57.13
Κατηγορία Τ2
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 26.46
2. Δημήτριος Τσεβάς (Ίωνας) 33.09
Κατηγορία Η3
1. Αντώνιος Παππάς (Ίωνας) 25.22
2. Γεώργιος Διαλεκτάκης (Τάλως) 34.18
Κατηγορία Η4
1. Ιωάννης Βασιάδης (Καστελλάνοι) 1:13.59
Κατηγορία Η5
1. Αθανάσιος Σύρμας (Καστελλάνοι) 30.13
Κατηγορία ID
1. Μιχάλης Τριομμάτης (Αετοί Αθήνας) 18.06
2. Αθανάσιος Αρβανίτης (Αρίων Χανίων) 28.03
3. Νικόλαος Παραδομενάκης (Αρίων Χανίων) 31.41
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Κατηγορία Β
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Αικατερίνη Τζομπανάκη (Αρίων Χανίων) 32.46
2. Αθηνά Ανεστοπούλου/Μαριάννα Παμπάνη (ΑΣΑΜ Πειρατές) 50.11
Κατηγορία C4
1. Καλλιόπη Στεφανία Αμαριωτάκη (Πήγασος Κυψέλη) 59.33
Κατηγορία C3
1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος) 35.28
Κατηγορία Τ1
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 24.12
Κατηγορία Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι) 34.17
Κατηγορία Η2
1. Χρυσάνθη Ζούβα (Ίωνας) 2:39.10
Κατηγορία Η4
1. Αικατερίνη Σαράντη (Ίωνας) 30.39
2. Μαρία Πατσατσόγλου (Καστελλάνοι) 1:01.08

Δρόμος Αντοχής
ΑΝΔΡΕΣ
Κατηγορία Β
1. Ευάγγελος Μπαρλάς/Φώτιος Αντωναράκης (Τάλως) -1γύρος
2. Χρήστος Σανδαλάκης/Στυλιανός Καραγιάννης (Τάλως) -2γύροι
3. Άλτιν Λέσι/Παναγιώτης Κωλέτας (ΑΣΑΜ Πειρατές) -4γύροι
Κατηγορία Β Youth
1. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως) 1:05.43
2. Γεώργιος Δασκαλάκης/Στυλιανός Βαρβεράκης (Τάλως) 1:10.16
Κατηγορία C5
1. Θεόδωρος Χριστοδούλου (Τάλως) 1:39.00
2. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης) -1γύρο
3. Σωτήρης Βαβαρούτσος (Καστελλάνοι) -2γύρους
Κατηγορία C4
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) -1γύρος
2. Ιωάννης Γκουργκουλιάς (Αετοί Αθήνας) -2γύροι
3. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελλάνοι) -2γύροι
Κατηγορία C3
1. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ίωνας) 1:30.01 -1γύρος
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) -3γύροι
3. Βλάσσιο Κάτσικας (Καστελλάνοι) -3γύροι
Κατηγορία C2
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Ηρόδικος) 1:17.00
Κατηγορία T1
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων) -1γύρος
Κατηγορία Τ2
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:00.00
2. Δημήτριος Τσεβάς (Ίωνας) 1:11.18
Κατηγορία Η3
1. Αντώνιος Παππάς (Ίωνας) -1γύρος
2. Γεώργιος Διαλεκτάκης (Τάλως) -2γύροι
Κατηγορία ID
1. Μιχάλης Τριομμάτης (Αετοί Αθήνας) 38.13
2. Αθανάσιος Αρβανίτης (Αρίων Χανίων) 46.13 -1γύρος
3. Νικόλαος Παραδομενάκης (Αρίων Χανίων) 47.11 -1γύρος
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Κατηγορία Β
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Αικατερίνη Τζομπανάκη (Αρίων Χανίων) -1γύρος
Κατηγορία Τ1
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) -1γύρος
Κατηγορία Τ2
1. Αικατερίνη Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι) 1:18.06
Κατηγορία Η2
1. Χρυσάνθη Ζούβα (Ίωνας) -3γύροι
Κατηγορία Η4
1. Αικατερίνη Σαράντη (Ίωνας) 1:21.20
Κατηγορία C3
1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος) -1γύρος
Κατηγορία C4
1. Καλλιόπη Στεφανία Αμαριωτάκη (Πήγασος Κυψέλης) -5γύροι

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ