Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη στο Τυμπάκι το FESTOS C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP

630403392
Με τη συμμετοχή 84 αθλητών από επτά χώρες, διεξήχθη στο αεροδρόμιο Τυμπακίου, το Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας με την επωνυμία «FESTOS C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP». Το Ευρωπαϊκό Κύπελλο συνδιοργάνωσαν η Παγκόσμια Ομοσπονδία Ποδηλασίας (UCI), η Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρίες και η Περιφέρεια Κρήτης.

H διοργάνωση αποτέλεσε δυνατό αγωνιστικό τεστ ενόψει των Παγκοσμίων Κυπέλλων ποδηλασίας δρόμου που θα γίνουν μέσα στη χρονιά αλλά και ενόψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος ποδηλασίας δρόμου που θα γίνει από 2 έως 5 Αυγούστου στο Μανιάνο της Ιταλίας.

Τα αποτελέματα σε Festos και πανελλήνιο πρωτάθλημα:

FESTOS 2018 - ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Ατομική χρονομέτρηση Β (20.1χλμ.)
1. Χρήστος Σκανδαλάκης/Δημήτρης Σκιντζής (Τάλως) 28.15
2. Γεώργιος Πετράκης/Σταύρος Παπαδημητράκης (Αρίων) 29.15
3. Άγγελος Βαρβουρης/Ιωάννης Φαλιακάκης (Τάλως) 30.32

Ατομική χρονομέτρηση Β Youth (13,4χλμ)
1. Αλτίν Λέσλι/Ελευθέριος Νικολάου (Πειρατές) 21.31

Ατομική χρονομέτρηση C5 (13.4χλμ)
1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 22.09
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) 24.04
3. Λουκάς Ανέστης (Φοίνικας) 33.09

Ατομική χρονομέτρηση C4 (13.4χλμ)
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελάνοι) 21.35
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 25.41
3. Αχιλλέας Σταματιάδης (Καστελάνοι) 25.57

Ατομική χρονομέτρηση C3 (13.4χλμ)
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 25.14
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 45.32

Ατομική χρονομέτρηση C2 (13.4χλμ)
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελάνοι) 19.08
2. Ρότζερ Μπόλινγκερ (Ελβετία) 19.45

Ατομική χρονομέτρηση T1 (6.7χλμ)
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων) 19.08
2. Ευθύμιος Κλειτσογιάννης (Αργοναύτες) 49.04

Ατομική χρονομέτρηση Τ2 (6.7χλμ)
1. Τεοντόρ Μάτικαν (Ρουμανία) 13.06
2. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετός) 14.01
3. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 14.17

Ατομική χρονομέτρηση Η4 (13.4χλμ)
1. Σαντόρ Νατζιμάτε (Ουγγαρία) 23.59

Ατομική χρονομέτρηση Η3 (13.4χλμ)
1. Λάζλο Μποκ (Ουγγαρία) 23.05
2. Ηλίας Αρκουδέας (Αετοί) 25.05
3. Πέτερ Μπαρκότζι (Ουγγαρία) 25.14

Ατομική χρονομέτρηση Β (20.1χλμ)
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων) 31.20

Ατομική χρονομέτρηση C2 (13.4χλμ)
1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 28.53

Ατομική χρονομέτρηση T1 (6.7χλμ)
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 31.26

Ατομική χρονομέτρηση Η4 (13.4χλμ)
1. Ελίζαμπεθ Τερνάν (Μ. Βρετανία) 27.14
2. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελάνοι) 45.07
3. Μαρία Πατσατσόγλου (Καστελάνοι) 1:09.32

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ 2018 - ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Ατομική χρονομέτρηση Β (20.1χλμ.)
1. Χρήστος Σκανδαλάκης/Δημήτρης Σκιντζής (Τάλως) 28.15
2. Γεώργιος Πετράκης/Σταύρος Παπαδημητράκης (Αρίων) 29.15
3. Άγγελος Βαρβουρης/Ιωάννης Φαλιακάκης (Τάλως) 30.32

Ατομική χρονομέτρηση Β Youth (13,4χλμ)
1. Αλτίν Λέσλι/Ελευθέριος Νικολάου (Πειρατές) 21.31
2. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Στυλιανός Καραγιάννης (Τάλως) 22.15

Ατομική χρονομέτρηση C5 (13.4χλμ)
1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 22.09
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) 24.04
3. Βασίλειος Καπασούρης (Καστελλάνοι) 30.02

Ατομική χρονομέτρηση C4 (13.4χλμ)
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελάνοι) 21.35
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 25.41
3. Αχιλλέας Σταματιάδης (Καστελάνοι) 25.57

Ατομική χρονομέτρηση C3 (13.4χλμ)
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 25.14
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 45.32

Ατομική χρονομέτρηση C2 (13.4χλμ)
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελάνοι) 19.08

Ατομική χρονομέτρηση T1 (6.7χλμ)
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων) 19.08
2. Ευθύμιος Κλειτσογιάννης (Αργοναύτες) 49.04

Ατομική χρονομέτρηση Τ2 (6.7χλμ)
1. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετός) 14.01
2. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 14.17
3. Δημήτριος Τσεβάς (Ιωνας) 17.45

Ατομική χρονομέτρηση Η3 (13.4χλμ)
1. Ηλίας Αρκουδέας (Αετοί) 25.05
2. Αντώνιος Παππάς (Ιωνας) 29.32
3. Γεώργιος Διαλεκτάκης (Τάλως) 32.20

Ατομική χρονομέτρηση ID
1. Μιχάλης Τριομμάτης (Αετοί) 9.02
2. Νικόλαος Παραδομενάκης (Αρίων Χανίων) 14.52
3. Μιχάλης Αναγνωστόπουλος (Ιππόκαμπος) 15.52

Ατομική χρονομέτρηση Β (20.1χλμ)
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων) 31.20
2. Νικολέτα Χαλτούτα/Αριστέα Ρούσου (Πυρσός) 57.21

Ατομική χρονομέτρηση C2 (13.4χλμ)
1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 28.53

Ατομική χρονομέτρηση T1 (6.7χλμ)
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 31.26

Ατομική χρονομέτρηση Η4 (13.4χλμ)
1. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελάνοι) 45.07
3. Μαρία Πατσατσόγλου (Καστελάνοι) 1:09.32

Ατομική χρονομέτρηση C3
1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος) 37.10

FESTOS 2018 - ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ
Αγώνας Δρόμου Β (73.7χλμ.)
1. Γεώργιος Πετράκης/Σταύρος Παπαδημητράκης (Αρίων) 2.03.20
2. Χρήστος Σκανδαλάκης/Δημήτρης Σκιντζής (Τάλως) 2.05.30
3. Ευάγγελος Μπαρλάς/Παπαδάκης (Τάλως) 2.07.52

Αγώνας Δρόμου Β Youth (40,2χλμ)
1. Αλτίν Λέσλι/Ελευθέριος Νικολάου (Πειρατές) 1.11.36

Αγώνας Δρόμου C5 (60.3χλμ)
1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 1.52.06
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) 1.54.26
3. Λουκάς Ανέστης (Φοίνικας) 2.08.12

Αγώνας Δρόμου C4 (60.3χλμ)
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελάνοι) 1.54.26
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 2.05.27
3. Αχιλλέας Σταματιάδης (Καστελάνοι) 2.05.27

Αγώνας Δρόμου C3 (46.9χλμ)
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:29.05
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 1.48.03

Αγώνας Δρόμου C2 (46.9χλμ)
1. Ρότζερ Μπόλινγκερ (Ελβετία) 1.19.04
2. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελάνοι) 1.19.04

Αγώνας Δρόμου T1 (26.8χλμ)
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων) 1.07.35

Αγώνας Δρόμου Τ2 (26.8χλμ)
1. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετός) 59.33
2. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 1.07.04
3. Δημήτριος Τσεβάς (Ιωνας) 1:17.14

Αγώνας Δρόμου Η4 (40.2χλμ)
1. Σαντόρ Νατζιμάτε (Ουγγαρία) 1.13.43

Αγώνας Δρόμου Η3 (40.2χλμ)
1. Πέτερ Μπαρκότζι (Ουγγαρία) 1.13.43
2. Λάζλο Μποκ (Ουγγαρία) 1.13.43
3. Ηλίας Αρκουδέας (Αετοί) 1.16.46

Αγώνας Δρόμου Β (60.3χλμ)
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων) 1.44.27

Αγώνας Δρόμου C2 (40.2χλμ)
1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 1.35.29

Αγώνας Δρόμου T1 (26.8χλμ)
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 1.17.45

Αγώνας Δρόμου Η4 (33.5χλμ)
1. Ελίζαμπεθ Τερνάν (Μ. Βρετανία) 1.07.42
2. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελάνοι) 1.07.42

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ
Αγώνας Δρόμου Β (73.7χλμ.)
1. Γεώργιος Πετράκης/Σταύρος Παπαδημητράκης (Αρίων) 2.03.20
2. Χρήστος Σκανδαλάκης/Δημήτρης Σκιντζής (Τάλως) 2.05.30
3. Ευάγγελος Μπαρλάς/Παπαδάκης (Τάλως) 2.07.52

Αγώνας Δρόμου Β Youth (40,2χλμ)
1. Αλτίν Λέσλι/Ελευθέριος Νικολάου (Πειρατές) 1.11.36
2. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Στυλιανός Καραγιάννης (Τάλως) 1.18.04

Αγώνας Δρόμου C5 (60.3χλμ)
1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 1.52.06
2. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) 1.54.26
3. Λουκάς Ανέστης (Φοίνικας) 2.08.12

Αγώνας Δρόμου C4 (60.3χλμ)
1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελάνοι) 1.54.26
2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελάνοι) 2.05.27
3. Αχιλλέας Σταματιάδης (Καστελάνοι) 2.05.27

Αγώνας Δρόμου C3 (46.9χλμ)
1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:29.05
2. Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 1.48.03

Αγώνας Δρόμου C2 (46.9χλμ)
1. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελάνοι) 1.19.04

Αγώνας Δρόμου T1 (26.8χλμ)
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων) 1.07.35

Αγώνας Δρόμου Τ2 (26.8χλμ)
1. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετός) 59.33
2. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 1.07.04
3. Δημήτριος Τσεβάς (Ιωνας) 1:17.14

Αγώνας Δρόμου Η3 (40.2χλμ)
1. Ηλίας Αρκουδέας (Αετοί) 1.16.46
2. Αντώνιος Παππάς (Ίωνας) 1.20.19
3. Γεώργιος Διαλεκτάκης (Τάλως) 1.24.56

Αγώνας Δρόμου ID
1. Μιχάλης Τριοαμμάτης (Αετοί) 45.38
2. Νικόλαος Παραδομενάκης (Αρίων) 50.04
3. Μιχάλης Αναγνωστόπουλος (Ιππόκαμπος) 1.00.00

Αγώνας Δρόμου Β (60.3χλμ)
1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων) 1.44.27

Αγώνας Δρόμου C2 (40.2χλμ)
1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελάνοι) 1.35.29

Αγώνας Δρόμου T1 (26.8χλμ)
1. Κύνθια Νικολάου (Σπάρτακος) 1.17.45

Αγώνας Δρόμου Η4 (33.5χλμ)
1. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελάνοι) 1.07.42

Αγώνας Δρόμου C3
1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος) 1:48.16

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ