Τα φαβορί επικράτησαν και στον αγώνα αντοχής του FESTOS C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP

18274929 557825634605033 369666388870984200 n

Με τα φαβορί να επικρατούν και στον αγώνα αντοχής, ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας με την επωνυμία «FESTOS C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP» που φιλοξενήθηκε στο αεροδρόμιο Τυμπακίου. 

Οι Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (πιλότος), κατέλαβαν την πρώτη θέση στην κατηγορία Β με επίδοση 1:27.35, ενώ ο Νίκος Παπαγγελής κατέκτησε την πρώτη στην κατηγορία C2 με επίδοση 1:14.42.

Να θυμίσουμε ότι το Ευρωπαϊκό Κύπελλο διοργάνωσαν η παγκόσμια Ομοσπονδία ποδηλασίας UCI σε συνεργασία με την Ελληνική Αθλητική Ομοσπονδία ΑμεΑ και συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Κρήτης με την υποστήριξη του Αθλητικού Σωματείου ΑμεΑ «ΤΑΛΩΣ» και του Συλλόγου γονέων και φίλων ΑμεΑ Νοτίου Κρήτης «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ».

 

Τα αποτελέσματα στον αγώνα αντοχής:

Αγώνας αντοχής

C2 ανδρών 

1. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελλάνοι) 1:14.42

C2 γυναικών 

1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Σπάρτακος) 1:40.49

C3 ανδρών 

1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:34.01

2. Μάριος Αναστόπουλος (Ίωνας) -1 στροφή

3. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ίωνας) -1 στροφή

C4 ανδρών 

1.Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) 2:05.52

2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελλάνοι) 2:24.25

3. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί Αθήνας) -1 στροφή

C5 ανδρών

1.Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 1:37.33

2. Σπυρίδων Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης) -1 στροφή

3. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) -1 στροφή

Β γυναικών

1. Ελένη Καλατζή/Αργυρώ Μηλάκη (Τάλως) 1:27.35

2. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Νικολέτα Ορφανίδου (Αρίων Χανίων) -3 στροφές

Β ανδρών 

1. Νικόλαος Μανατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως) 1:53.23

2. Γεώργιος Πετράκης/Μιχαήλ Τσαγκαράκης (Αρίων Χανίων) 2:03.31

3. Χρήστος Σκανδαλάκης/Αντώνιος Παπαδάκης (Τάλως) -1 στροφή

Η3 γυναικών 

1. Μαρία Μάρθα Μιχαλοπούλου (Ίωνας) 1:45.24

Τ1 γυναικών 

1. Εμμανουέλα Μωϋσάκη (Τάλως) 1:47.03

Τ1 ανδρών 

1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων) 1:18.29

Τ2 ανδρών 

1. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετος) 59.55

2 Δημήτριος Τσεβάς (Ίωνας) 1:10.56

2. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 1:33.09

Η3 ανδρών 

1. Αντώνης Παππάς (Ίωνας) 1:38.52

2. Απόστολος Μπουρλής (Ίωνας) -2 στροφές

Η4 γυναικών 

1. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελλάνοι) 1:28.09

Β νεανίδων

1.Μαρία Καλατζή/Ελεάνα Βαρβεράκη (Τάλως) -3 στροφές

Ν.Α. ανδρών (εκτός Festos Cup)

1.Μιχάλης Τριομάτης (Αετοί Αθήνας) 19.48

2.Κωνσταντίνος Νικολής (Πήγασος Κυψέλης) 25.35

3. Ιωάννης Δεφίγκος (Πήγασος Κυψέλης) 27.13

 

Με τα φαβορί να επικρατούν και στον αγώνα αντοχής, ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας με την επωνυμία «FESTOS C1 EUROPEAN PARACYCLING CUP» που φιλοξενήθηκε στο αεροδρόμιο Τυμπακίου.

Οι Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (πιλότος), κατέλαβαν την πρώτη θέση στην κατηγορία Β με επίδοση 1:27.35, ενώ ο Νίκος Παπαγγελής κατέκτησε την πρώτη στην κατηγορία C2 με επίδοση 1:14.42.

Να θυμίσουμε ότι το Ευρωπαϊκό Κύπελλο διοργάνωσαν η παγκόσμια Ομοσπονδία ποδηλασίας UCI σε συνεργασία με την Ελληνική Αθλητική Ομοσπονδία ΑμεΑ και συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Κρήτης με την υποστήριξη του Αθλητικού Σωματείου ΑμεΑ «ΤΑΛΩΣ» και του Συλλόγου γονέων και φίλων ΑμεΑ Νοτίου Κρήτης «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ».

Τα αποτελέσματα στον αγώνα αντοχής:

Αγώνας αντοχής

C2 ανδρών

1. Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελλάνοι) 1:14.42

C2 γυναικών

1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Σπάρτακος) 1:40.49

C3 ανδρών

1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:34.01

2. Μάριος Αναστόπουλος (Ίωνας) -1 στροφή

3. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ίωνας) -1 στροφή

C4 ανδρών

1.Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) 2:05.52

2. Δημήτριος Αξυπόλητος (Καστελλάνοι) 2:24.25

3. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί Αθήνας) -1 στροφή

C5 ανδρών

1.Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 1:37.33

2. Σπυρίδων Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης) -1 στροφή

3. Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) -1 στροφή

Β γυναικών
1. Ελένη Καλατζή/Αργυρώ Μηλάκη (Τάλως) 1:27.35
2. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Νικολέτα Ορφανίδου (Αρίων Χανίων) -3 στροφές
Β ανδρών
1. Νικόλαος Μανατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως) 1:53.23
2. Γεώργιος Πετράκης/Μιχαήλ Τσαγκαράκης (Αρίων Χανίων) 2:03.31
3. Χρήστος Σκανδαλάκης/Αντώνιος Παπαδάκης (Τάλως) -1 στροφή
Η3 γυναικών
1. Μαρία Μάρθα Μιχαλοπούλου (Ίωνας) 1:45.24



Τ1 γυναικών
1. Εμμανουέλα Μωϋσάκη (Τάλως) 1:47.03
Τ1 ανδρών
1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων) 1:18.29
Τ2 ανδρών
1. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιαπετος) 59.55

2 Δημήτριος Τσεβάς (Ίωνας) 1:10.56
2. Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 1:33.09

Η3 ανδρών
1. Αντώνης Παππάς (Ίωνας) 1:38.52
2. Απόστολος Μπουρλής (Ίωνας) -2 στροφές

Η4 γυναικών
1. Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη (Καστελλάνοι) 1:28.09

Β νεανίδων

1.Μαρία Καλατζή/Ελεάνα Βαρβεράκη (Τάλως) -3 στροφές

Ν.Α. ανδρών (εκτός Festos Cup)

1.Μιχάλης Τριομάτης (Αετοί Αθήνας) 19.48

2.Κωνσταντίνος Νικολής (Πήγασος Κυψέλης) 25.35

3. Ιωάννης Δεφίγκος (Πήγασος Κυψέλης) 27.13

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

TWITTER

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

logo

 

ΟΑΚΑ, Ανοικτό Κολυμβητήριο

(επί της Σπύρου Λούη)

151 23 Αθήνα, Μαρουσι

info@eaom-amea.gr

Τεχνική Επιτροπή: 210 6821679

Γραμματεία: 210 6894875

Λογιστήριο: 210 6812523

Fax: 210 6849978

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ