Την τρίτη θέση κατέλαβε η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 στην προκριματική φάση

17795881 825599840925577 4357252135465898634 n

Την τρίτη θέση στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5, κατέλαβε η εθνική μας ομάδα. Το συγκρότημα του Παναγιώτη Στεφανίδη, στον «μικρό» τελικό της διοργάνωσης που φιλοξενήθηκε στην πόλη Μπακάου της Ρουμανίας, επικράτησε 5-2 της Τσεχίας και πήρε την τρίτη θέση πίσω από Ρουμανία και Γεωργία.

Διαβάστε Περισσότερα

Την τρίτη θέση του προκριματικού τουρνουά θα διεκδικήσει η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών 5x5

17759860 824360067716221 3942708264137828067 n

Η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών 5x5, έχασε στα πέναλτι την πρόκριση για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα γίνει στο Βερολίνο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, στα ημιτελικά ηττήθηκε 1-0 στα πέναλτι (κ.α. 0-0) από το αντίστοιχο της Γεωργίας και πλέον θα διεκδικήσει την 3η θέση των προκριματικών που φιλοξενούνται το Μπακάου της Ρουμανίας.

Ευρωπαϊκό ποδοσφαίρου τυφλών (προκριματικά): Η εθνική ηττήθηκε 2-1 από την Τσεχία στην πρεμιέρα

17800398 823637717788456 6045558658624547583 n

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 από την αντίστοιχη της Τσεχίας, στον εναρκτήριο αγώνα της για τον Β` όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που φιλοξενείται στην πόλη Μπακάου της Ρουμανίας. Το τέρμα της ελληνικής ομάδας σημείσε ο Χατζηαποστολίδης, ενώ για τους Τσέχους σκόραρε ο Βαλέρ.

Με τη συμμετοχή και της Ελλάδας η προκριματική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5

IBSA Project Full Sponsorships 796x1024

Στην προκριματική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5, που θα πραγματοποιηθεί από 4 έως 9 Απριλίου στην Ρουμανία, θα συμμετέχει η ελληνική ομάδα.

Ισόπαλη 0-0 η αναμέτρηση Πυρσός-Κεραυνός για την α` φάση του πανελλήνιου ποδοσφαίρου 5x5

DSC 0209

Ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) έληξε ο αγώνας του Πυρσού με τον Κεραυνό, στο πλαίσιο της Α` φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου 5x5 κατηγορίας Β1 που διεξήχθη στο Πάρκο Γουδή.

Την Κυριακή 5 Μαρτίου, η α` φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου 5x5 κατηγορίας B1

Την Κυριακή 5 Μαρτίου, στο Γουδή, θα πραγματοποιηθεί η Α` φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου 5x5 κατηγορίας Β1. Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΑΟΜ-ΑμεΑ, πριν την έναρξη των αγώνων θα πραγματοποιηθεί τεχνική σύσκεψη στον αγωνιστικό χώρο, οπότε θα γίνει και ο έλεγχος των αθλητικών δελτίων.

O Πυρσός κατέκτησε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου 5x5

15328382 1526267074055293 2018783720 n

Ο Πυρσός κατέκτησε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου 5x5 κατηγορίας Β1 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Οργανισμού Πολιτισμού Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων.

Δέκατη η εθνική ποδοσφαίρου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

greek national team

Την 10η θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου τυφλών που φιλοξενήθηκε στην πόλη Χέρεφορντ της Μ. Βρετανίας, κατέλαβε η εθνική μας ομάδα. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 9-10 ηττήθηκε 1-0 από την Πολωνία από το τέρμα του Γιουνγκ προς την εκπνοή της αναμέτρησης.